Skittelsówka – prezent na urodziny

Uwielbiam świętować urodziny – zarówno swoje jak i innych. Urodziny są dla mnie celebracją dnia, w którym ktoś wyjątkowy przyszedł na świat. Nigdy nie wylewam łez, że tego dnia jedna z cyfr w mojej metryce idzie w górę. Traktuję to raczej jako pewnego rodzaju pochwałę, że udało mi się kolejny rok przetrwać na tym pogmatwanym świecie.

Zawsze staram się obdarować znajomych czymś wyjątkowym w ich urodziny. Czasem bywa to problematyczne, jeżeli ta osoba nie posiada specjalnych zainteresowań albo ma już wszystko. Wysilam wtedy mózgownicę, przeglądam internety, podpytuję znajomych, żeby znaleźć coś, z czego ucieszy się solenizant. Jednak najbardziej lubię wykonywać i pakować prezenty ręcznie i wręcz uwielbiam takie prezenty otrzymywać. W taki podarek został włożony wysiłek, czas, pomysł i serce – zawsze bardziej docenię to, niż rzecz nabytą w sklepie.

Dziś podrzucę wam przepis na ciekawy prezent dla mężczyzny. Prawie każdy facet lubi alkohol – nawet jeśli sam nie wypije, to będzie czym kumpli poczęstować. Pomysł na skittelsówkę znalazłam dawno temu na Demotywatory.pl. Zmodyfikowałam tylko nieco przepis pod siebie. Prosty jak drut, jeśli tanio zorganizujecie alkohol, to nie kosztuje zbyt wiele. Obdarowałam tym trunkiem już 2 osoby i wydaje mi się, że każdej się to spodobało.

***

Zakupy:

– 5 butelek 0,2 wódki – butelka 8,5 zł
– 13 paczek cukierków Skittles 38g – paczka 1,70 zł (radziłabym dorzucić jeszcze kilka paczek, jeżeli lubicie intensywniejszy smak i aromat)

Przybory

– 5 szklanych butelek lub słoiczków
– lniana ściereczka
– lejek

Skittelsówka Skittles prezent urodziny

Skittelsówka Skittles prezent urodziny

Otwieramy Skittlesy, wrzucamy wszystkie cuksy do jednej miseczki i rozdzielamy je na kolory, wrzucając do słoiczków. To jest ta chwila, aby móc bezkarnie poznęcać się nad rodzeństwem na diecie. Wykorzystajcie ją.

Skittelsówka Skittles prezent urodzinySkittelsówka Skittles prezent urodziny
Skittelsówka Skittles prezent urodziny
Skittelsówka Skittles prezent urodziny

Zalewamy cuksy wódką – jedna buteleczka trunku na jeden słoik. Zakręcamy słoiki i potrząsamy. Odstawiamy na jeden dzień i, UWAGA, od czasu do czasu potrząsamy słoikiem, żeby cukierki dobrze się rozpuściły. To, że wódka jest już kolorowa nie oznacza, że napój jest gotowy – kwintesencja smaku tkwi w tym białym wnętrzu, więc potrząsajcie często, żeby wszystko się dobrze rozpuściło.

Skittelsówka Skittles prezent urodziny
Skittelsówka Skittles prezent urodziny
Skittelsówka Skittles prezent urodziny

W międzyczasie wrzućcie puste butelki po gorzałeczkach do zlewu – niech etykietki się dobrze namoczą, żeby można było je sprawniej ściągnąć.

Skittelsówka Skittles prezent urodziny

Na drugi dzień otwieramy kolejno jeden słoik i przecedzamy go przez lnianą ściereczkę do innego naczynia. Postępujemy tak z każdym kolorem oddzielnie. UWAGA: filtrowanie przez papierowy ręcznik, co to widywałam w niektórych przepisach, jest totalnie bez sensu, bo raz – trunek bardzo wolno się filtruje, dwa – spora część napoju wsiąka w papier.

Skittelsówka Skittles prezent urodziny

Po odcedzeniu przelewamy trunek przez lejek do buteleczki i zakręcamy zakrętką. I tak z pozostałymi kolorami napoju.

ORETY, ZAWADIAKO, a po co się tak męczyć?! Może od razu lnianą ściereczkę na lejek nałożyć i niech się przelewa od razu do buteleczki?! Mniej zmywania będzie! No ok, tylko weźcie pod uwagę, że wódki skittelsowej jest więcej niż w jej pierwotnym wariancie – czyli po przelaniu do butelek do pełna zostanie wam jej trochę. Dlatego bezpieczniej przelać najpierw do osobnego pojemnika i na spokojnie przefiltrować. Potem dopiero zlać do buteleczek, co by przez przypadek nie przelać i nie zalać kolorową cieczą pół kuchni. Zaufajcie mi. Uczę się na błędach. A kolor skittelsów nie schodzi tak łatwo z jasnego blatu.

Lepkie farfocle z ściereczki zgarnijcie łyżeczką i wyrzućcie do śmietnika. Ścierkę od razu zamoczcie i wrzućcie do prania, no chyba ze podoba wam się jej tęczowy wariant.

Skittelsówka Skittles prezent urodziny

Teraz odpalacie Photoshopa lub Worda, zależy czym operujecie, i stworzycie etykietki. W moim wydaniu każda buteleczka będzie magicznym napojem i jeżeli solenizantowi będzie czegoś brak, to ma sobie gulnąć napoju, co by mu przybyło*. Tak to sobie wymyśliłam.

Skittelsówka Skittles prezent urodziny

Kiedyś dorzuciłam do podobnego prezentu kieliszki podświetlane kolorowymi diodami, takie jak te:

Skittelsówka

 Efekt był nieziemski, gdy wlało się czerwonej skittelsówki do święcącego na zielono kielonka.

Koszt prezentu wyniósł mnie ok. 65 zł. Wódka jest przepyszna. Bardzo wyraźnie czuć zapach i smak Skittelsów.

Skittelsówka Skittles prezent urodziny


PRZYPISY

*Na starcie zaleciłam kumplowi wypicie duszkiem całej „Urody”. Zaszkodzić już nie zaszkodzi, a może pomoże.

Źródło grafiki z kolorowymi kieliszkami: http://www.bigboystoys.pl/gfx/obrazek444.jpg   09.07.2015

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pozostań też z nami w kontakcie:
– Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami z naszych podróży
– Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe rękodzieła, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy

Reklama
Jestem na Instagramie!

 Całkiem niedawno moja koleżanka udostępniła na swojej ścianie na Facebooku demotywatora ze zdjęciem pięknego, kwiecistego ogrodu z dopiskiem "Wiosna. Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda". Skomentowałam jej zdjęciem błotnistej drogi i roztopów i napisałam, że właśnie tak wygląda wiosna, a na demotywatorze ma zdjęcie z holenderskiego Keukenhof - ogrodu tulipanów. Keukenhof stawia dość wysoko poprzeczkę polskiej wiośnie. Nie możemy przecież oczekiwać, że od razu zrobi się u nas równie pachnaco i kolorowo  Jednak jeśli tak bardzo wam tęskno do dobrodziejstw, które niesie ze sobą wiosna, rozważnie Keukenhof jako opcję na majówkową podróż!  O naszych wrażeniach z tego miejsca przeczytacie na blogu ➡️Link w BIO ⬅️ ___________________________________ #keukenhof #Holandia #holland #majowka #długiweekend #eurotrip #majówka #podrozezdzieckiem #podróżezdzieckiem #podróżemałeiduże #instatravel #noszerazykilka #zawadiaka
 Amsterdam to stolica muzeów – znajduję się tu największa ilość muzeów na metr kwadratowy z wszystkich miast świata! Naprawdę warto zarezerwować sobie chociaż jeden dzień, żeby zobaczyć kilka z nich. Podczas naszego zeszłorocznego pobytu w stolicy Holandii udało nam się odwiedzić zaledwie jedno miejsce, za to naprawdę godne rekomendacji. Zapraszam na wirtualną wycieczkę po... muzeum mikrobów! Witajcie w Micropii! ➡️Link w BIO ⬅️ __________________________________ #amsterdam #Holandia #majowka #długiweekend #eurotrip #muzeum #micropia #muzeummikrobów #visitholland #holland #travelwithkids #kidstravel #instatravel #mikroby #majówka #podrozezdzieckiem
 Kaj się w końcu znalazł. Jak to z chłopami bywa, zabawiał u innej kobiety. Niemniej przyjemnie było być światkiem jego poszukiwań. Wspaniałe widowisko, któremu przewodziło malowanie piaskiem Tetiany Galitsyny, można było obejrzeć wczoraj w Filharmonii Pomorskiej. Pocieszę was jednak - ponownie występ będzie można obejrzeć w marcu, tylko przewodzić będzie mu inny temat. Ja daję przedstawieniu mocne 6/10, a tylko tyle przez moje nastawienie na opowiadanie historii wyłącznie piaskiem. Rozumiem, że udział aktorów w widowisku był niezbędny, żeby utrzymać uwagę małych widzów, ale jakoś psuło mi to klimat. (Tylko ja mogłam spodziewać się braku dzieci na baśni dla dzieci ). Te. trochę się nudził, a to też dlatego, że nie znał tej baśni i nie bardzo nadążał za fabułą. (Czaicie? Jak można nie znać "Królowej Śniegu"? ). Dodatkowa atrakcja - malowanie światłem - wbiła nas w fotele! Piękny efekt wizualny! #królowaśniegu #snowqueen #tetianagalitsyna #filharmoniapomorska #malowaniepiaskiem #malowanieświatłem
 Czy i wy zastanawiacie się czasem, co znanym osobistościam siedzi w głowach? Jakie jest źródło ich pasji i motywacji, jaki jest przepis na sukces? Film Hermana Vaske to poważny, trwający 30 lat projekt - pogoń za odpowiedzią na pytanie "Dlaczego jesteś kreatywny?". Odpowiadają na nie m.in. Quentin Tarantino, Umberto Eco, Yohji Yamamoto, Angelina Jolie, Yoko Ono, David Lynch. Przyznam, że dawno nie oglądałam niczego tak pomysłowego i inspirującego! Spośród całej tej polifonii opinii wybieramy sobie te, które najbardziej nas przekonują. Bardzo zaskoczyła mnie Bjork, Merlin Manson i George R. R. Martin, a odpowiedź Hawkinga zapisałam sobie w zeszycie i w sercu ;) Film można było obejrzeć w Kinie Orzeł, niestety wczoraj odbył się ostatni seans. Jeżeli jednak otrzymacie możliwość obejrzenia, nie zastanawiajcie się! Sama z chęcią ponownie obejrzałabym dokument, ale tym razem z możliwością pauzy i notatnikiem w ręku. #dlaczegojesteśkreatywny #whyareyoucreative #kinoorzeł
 Jeszcze tylko 16 lat...  #happybirthdaymyson
 Jak przygotowania do Świąt?  Prezenty kupione? Jeżeli szukacie jeszcze inspiracji na prezent książkowy dla rocznego malucha, to może przyda wam się najnowsza recenzja na blogu. Nowy przegląd książek dla dziecka od 0-2lat już na noszerazykilka.pl ➡️Link w BIO ⬅️ _____________________________ Małą ściagawka, rozpoczynając od tych najbardziej lubianych przez Miszę: 1. #jedźjedźstój #charisemericleharper @wydawnictwobabaryba 2. #przedmoimdomem @marianne_dubuc @dwiesiostry 3. #mójnajlepszyelementarz #richardscary @wydawnictwobabaryba 4. #poznajędźwięki @yoyobookssk 5. #idziemynaniedźwiedzia #michaelrosen #helenoxenbury @dwiesiostry 6. #popatrzwniebo #joannagębal #monikazborowska @muchomor.pl 7. #auta #stephanlomp @wydawnictwobabaryba 8. #naszeciało #hectordexet @wydawnictwomamania 9. #nocniknadnocnikami #alonafrankel #wydawnictwonisza 10. #śpijkróliczku #muhlejorg @dwiesiostry 11. #paluszkowaolimpiada #tulletherve @insignis_media 12. #kołysankaopiersiachmamy #monikacalaf #mikelfuenres @wydawnictwomamania