Świąteczne bombki własnoręcznej roboty

Święta zbliżają się wielkimi krokami i na pewno już wielu z Was zabrało się za świąteczne dekorowanie domu. W supermarketach już od początku listopada przepiękne dekoracje kuszą do zakupu, ja, niestety, zawsze mam problem, aby dostać coś, co idealnie wpisywałoby się w mój wybredny gust. W tym roku uparcie zawzięłam się na zrobienie paru ozdób własnoręcznie, dlatego odpoczniemy trochę od podróży, rozsiądziemy się w wygodnym fotelu i, popijając aromatycznego grzańca, zabierzemy się za własnoręczne ozdabianie chałupy.

Jakiś czas temu w pewnej babskiej gazecie upatrzyłam świetny sposób na wykonanie bombek z kul styropianowych i materiału. Przedtem znałam tylko sposób na dekorowanie styropianowych kul wstążkami, ale ten sposób jakoś nie bardzo mnie kręcił. Kule zdobione materiałem wyglądały wręcz rewelacyjnie, dlatego wycięłam artykuł z gazety i schowałam, aby w najbliższe Święta wykonać ozdobę według schematu. Wycinek z gazety schowałam tak solidnie, że do tej pory nie mogę go znaleźć. Pewnie odnajdzie się w okolicach Bożego Ciała. Natomiast opis był tak prosty, że bez trudu udało mi się odtworzyć go z pamięci.

Uwielbiam ciepłe kolory, dlatego co roku na mojej choince gości złoto, brąz i czerwień. Rewelacyjne w robieniu bombek z materiału jest to, że sami, poprzez dobór dowolnej tkaniny, możemy zadecydować o ich wyglądzie. W dodatku robota jest tak prosta do wykonania, że nawet osoby posiadające dwie lewe ręce stworzą choinkowe dzieło sztuki. I jeszcze jeden niepodważalny atut tej metody – cena. Wykonanie takiej bombki (jeżeli nie sfrajerzycie się tak jak ja i nie wydacie na styropianową kulkę 1,20 zł, a 50 gr) to zmieścicie się w złotówce, ponieważ większość materiałów i tak macie w domu. Zatem do roboty! Oto, co potrzebujecie:

– styropianowe kule dowolnej wielkości

– kawałki materiału

– ostry nożyk

– długopis

– nożyczki

– płaski nożyk z tępym ostrzem

– satynowe wstążki

– szpilki z ładnymi główkami

– zawieszki od bombek

 – krztyna wyobraźni

świąteczna bombki handmade diy

Pracę rozpoczynamy od przedzielenia kuli na cztery równe części. Rysujemy długopisem dwie linie przez środek bombki. Linie nie muszą być pedantycznie równe, naszą niestaranność zamaskuje potem wstążka. Nie wiem jak Wasze kule, ale na moich była delikatna podziałka, dzięki której obyłam się bez miary krawieckiej.

świąteczna bombki handmade diyPoprowadźcie ostrzem nożyka po narysowanych krawędziach. Postarajcie się naciąć kulę w miarę głęboko, żeby bez trudu w powstałe rowki upchnąć fragmenty materiału.

świąteczna bombki handmade diy

Materiał tniemy na kawałki nieco większe od naszych ćwiartek. Ja nie lubię mierzyć i przeliczać, dlatego zawsze takie działania wykonuję na oko. Jakoś daję radę – Wy również dacie 😉

świąteczna bombki handmade diy

Przykładamy kawałek materiału do ćwiartki i płaskim nożem upychamy w wycięte wcześniej rowki jego fragmenty. Starajcie się przy tym naprężać materiał, aby nie powstały nieestetyczne fałdki. W doborze materiału sugerujcie się jego elastycznością. Lekka satynowa tkanina układała się idealnie, a grube czerwone dziadostwo z brokatem marszczyło mi się gdzie się tylko dało.

świąteczna bombki handmade diy

Efekt końcowy powinien być taki:

świąteczna bombki handmade diy

Odcinamy nadmiar materiału…

8-min

…i dalej upychamy pozostałe końcówki do rowków.

10-min

Czynność powtarzamy z pozostałymi ćwiartkami, najlepiej kładąc materiał naprzemiennie. Uzyskamy taki oto efekt:

świąteczna bombki handmade diy

Zakrywamy rowki fragmentami wstążki, której końce mocujemy przy pomocy ozdobnych szpilek.

świąteczna bombki handmade diy
świąteczna bombki handmade diy

Mocujemy zawieszki. Zakupiłam ich kilka, natomiast jestem przekonana, że jeżeli posiadacie dzieci lub kota, na pewno pozostawały wam jakieś z rozbitych bombek z poprzednich Świąt.

świąteczna bombki handmade diy

Prawda, że pięknie? A może być jeszcze piękniej. Postanowiłam swoją bombkę ozdobić dodatkowo kokardką. Skręcamy z szerszej wstążki tzw. „znak nieskończoności” i mocujemy na środku szpilkę, która przytrzyma nam konstrukcję.

świąteczna bombki handmade diy

Powyższy krok powtarzam z węższą wstążką i przykładam ją do szerszej.

świąteczna bombki handmade diy

Ucinamy ponownie fragment węższej wstążki i przewiązuję ją przez środek dwóch kokardek.

świąteczna bombki handmade diyTadam! Mamy podwójną kokardkę!

świąteczna bombki handmade diy

Kokardkę przymocowujemy do szczytu bombki szpilką. Nie musimy troszczyć się o harmonię kolorystyczną szpilek, ponieważ….

świąteczna bombki handmade diy

… i tak zakryjemy je zawieszką.

21-min

A oto nasza bombka w pełnej krasie.

świąteczna bombki handmade diy

Gdy dojdziecie do wprawy, pokombinujcie z wzorami wycięć. I koniecznie pochwalcie się efektami w komentarzach!

świąteczna bombki handmade diy

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pozostań też z nami w kontakcie:
– Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami z naszych podróży
– Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe rękodzieła, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy

Reklama
Jestem na Instagramie!

 Nasze czarne grzbiety pięknie wpisują się w klimat tej deszczowej pogody ♠️♣️ Książkowa wieża zbudowana w ramach zabawy #koloroweczytanie której inicjatorką jest @bajkochlonka Na kolejnych zdjęciach ulubieńcy i moi. _______________________________ #książkidladzieci #ksiazkidladzieci #literaturadziecięca #literaturadziecieca #czytamdziecku #czytambolubie #książeczkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #kochanieprzezczytanie #instabook
 Nieco spóźniona, niebieska wieża, zbudowana z naszych książek dla dzieci w ramach zabawy #koloroweczytanie zainicjowanej przez @bajkochlonka  Niebieskich grzebietów jest u nas całkiem sporo, wiele z nich to nasze hity, dlatego przesuńcie palcem, aby zobaczyć, jak wygląają faworyci Miszy i moi  Niektóre z ulubionych ksiażek synka zostały zrecenzowane na blogu - dla przypomnienia umieszczam ➡️link w BIO⬅️ _______________________________ #książkidladzieci #ksiazkidladzieci #literaturadziecięca #literaturadziecieca #czytamdziecku #czytambolubie #książeczkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #kochanieprzezczytanie #instabook
 Cały obiekt i plaża wyłacznie do naszej dyspozycji. ❤️ #jedynigoscieosrodka
 Kochani, niech ten piękny, świąteczny czas wypełni wam radość i zaduma nad tajemnicą i sensem Zmartwychwstania. Przeżycie te Święta świadomie! Alleluja! _______________________________ Zgadzam się z @bocianie.gniazdo, że lepiej podarować dziecku dobrą książkę na Zajączka niż słodycze. Jeżeli szukacie inspiracji na książkowy prezent, to na następnych zdjęciach macie faworytów Miszy a potem moich, wyłonionych spośród białogrzbietowej wieży. ________________________________ #koloroweczytanie #wesołychświat #WesolychSwiat #wesołegoalleluja#czytamdziecku #czytambolubie #ksiażkidladzieci #ksiazkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #książeczkidladzieci #książkidladzieci #literaturadziecięca #instabook #czytamdziecku #kochanieprzezczytanie
 Całkiem niedawno moja koleżanka udostępniła na swojej ścianie na Facebooku demotywatora ze zdjęciem pięknego, kwiecistego ogrodu z dopiskiem "Wiosna. Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda". Skomentowałam jej zdjęciem błotnistej drogi i roztopów i napisałam, że właśnie tak wygląda wiosna, a na demotywatorze ma zdjęcie z holenderskiego Keukenhof - ogrodu tulipanów. Keukenhof stawia dość wysoko poprzeczkę polskiej wiośnie. Nie możemy przecież oczekiwać, że od razu zrobi się u nas równie pachnaco i kolorowo  Jednak jeśli tak bardzo wam tęskno do dobrodziejstw, które niesie ze sobą wiosna, rozważnie Keukenhof jako opcję na majówkową podróż!  O naszych wrażeniach z tego miejsca przeczytacie na blogu ➡️Link w BIO ⬅️ ___________________________________ #keukenhof #Holandia #holland #majowka #długiweekend #eurotrip #majówka #podrozezdzieckiem #podróżezdzieckiem #podróżemałeiduże #instatravel #noszerazykilka #zawadiaka
 Nasz niewielki, czerwony stosik utworzony w ramach akcji #koloroweczytanie. ❤️ W jego środku znajduje się jedna książka, której grzbiet nie jest podpisany. Łączy mnie z tą książką wielki sentyment, bo jej fabuła odciągnęła moją uwagę od pooperacyjnego bólu. Jest to historia małego rzeźbiarza, którego gorliwa pasja zaprowadziła na dwór króla. Kunszt swój szlifował pod okiem mistrza, ale podczas pracy zgubił podarunek  jaki otrzymał od . Kto zgadnie, o jakiej książce mowa? ___________________________ #czytamdziecku #czytambolubie #ksiażkidladzieci #ksiazkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #książeczkidladzieci #książkidladzieci #literaturadziecięca #instabook #czytamdziecku #kochanieprzezczytanie