Świąteczne bombki własnoręcznej roboty

Święta zbliżają się wielkimi krokami i na pewno już wielu z Was zabrało się za świąteczne dekorowanie domu. W supermarketach już od początku listopada przepiękne dekoracje kuszą do zakupu, ja, niestety, zawsze mam problem, aby dostać coś, co idealnie wpisywałoby się w mój wybredny gust. W tym roku uparcie zawzięłam się na zrobienie paru ozdób własnoręcznie, dlatego odpoczniemy trochę od podróży, rozsiądziemy się w wygodnym fotelu i, popijając aromatycznego grzańca, zabierzemy się za własnoręczne ozdabianie chałupy.

Jakiś czas temu w pewnej babskiej gazecie upatrzyłam świetny sposób na wykonanie bombek z kul styropianowych i materiału. Przedtem znałam tylko sposób na dekorowanie styropianowych kul wstążkami, ale ten sposób jakoś nie bardzo mnie kręcił. Kule zdobione materiałem wyglądały wręcz rewelacyjnie, dlatego wycięłam artykuł z gazety i schowałam, aby w najbliższe Święta wykonać ozdobę według schematu. Wycinek z gazety schowałam tak solidnie, że do tej pory nie mogę go znaleźć. Pewnie odnajdzie się w okolicach Bożego Ciała. Natomiast opis był tak prosty, że bez trudu udało mi się odtworzyć go z pamięci.

Uwielbiam ciepłe kolory, dlatego co roku na mojej choince gości złoto, brąz i czerwień. Rewelacyjne w robieniu bombek z materiału jest to, że sami, poprzez dobór dowolnej tkaniny, możemy zadecydować o ich wyglądzie. W dodatku robota jest tak prosta do wykonania, że nawet osoby posiadające dwie lewe ręce stworzą choinkowe dzieło sztuki. I jeszcze jeden niepodważalny atut tej metody – cena. Wykonanie takiej bombki (jeżeli nie sfrajerzycie się tak jak ja i nie wydacie na styropianową kulkę 1,20 zł, a 50 gr) to zmieścicie się w złotówce, ponieważ większość materiałów i tak macie w domu. Zatem do roboty! Oto, co potrzebujecie:

– styropianowe kule dowolnej wielkości

– kawałki materiału

– ostry nożyk

– długopis

– nożyczki

– płaski nożyk z tępym ostrzem

– satynowe wstążki

– szpilki z ładnymi główkami

– zawieszki od bombek

 – krztyna wyobraźni

świąteczna bombki handmade diy

Pracę rozpoczynamy od przedzielenia kuli na cztery równe części. Rysujemy długopisem dwie linie przez środek bombki. Linie nie muszą być pedantycznie równe, naszą niestaranność zamaskuje potem wstążka. Nie wiem jak Wasze kule, ale na moich była delikatna podziałka, dzięki której obyłam się bez miary krawieckiej.

świąteczna bombki handmade diyPoprowadźcie ostrzem nożyka po narysowanych krawędziach. Postarajcie się naciąć kulę w miarę głęboko, żeby bez trudu w powstałe rowki upchnąć fragmenty materiału.

świąteczna bombki handmade diy

Materiał tniemy na kawałki nieco większe od naszych ćwiartek. Ja nie lubię mierzyć i przeliczać, dlatego zawsze takie działania wykonuję na oko. Jakoś daję radę – Wy również dacie 😉

świąteczna bombki handmade diy

Przykładamy kawałek materiału do ćwiartki i płaskim nożem upychamy w wycięte wcześniej rowki jego fragmenty. Starajcie się przy tym naprężać materiał, aby nie powstały nieestetyczne fałdki. W doborze materiału sugerujcie się jego elastycznością. Lekka satynowa tkanina układała się idealnie, a grube czerwone dziadostwo z brokatem marszczyło mi się gdzie się tylko dało.

świąteczna bombki handmade diy

Efekt końcowy powinien być taki:

świąteczna bombki handmade diy

Odcinamy nadmiar materiału…

8-min

…i dalej upychamy pozostałe końcówki do rowków.

10-min

Czynność powtarzamy z pozostałymi ćwiartkami, najlepiej kładąc materiał naprzemiennie. Uzyskamy taki oto efekt:

świąteczna bombki handmade diy

Zakrywamy rowki fragmentami wstążki, której końce mocujemy przy pomocy ozdobnych szpilek.

świąteczna bombki handmade diy
świąteczna bombki handmade diy

Mocujemy zawieszki. Zakupiłam ich kilka, natomiast jestem przekonana, że jeżeli posiadacie dzieci lub kota, na pewno pozostawały wam jakieś z rozbitych bombek z poprzednich Świąt.

świąteczna bombki handmade diy

Prawda, że pięknie? A może być jeszcze piękniej. Postanowiłam swoją bombkę ozdobić dodatkowo kokardką. Skręcamy z szerszej wstążki tzw. „znak nieskończoności” i mocujemy na środku szpilkę, która przytrzyma nam konstrukcję.

świąteczna bombki handmade diy

Powyższy krok powtarzam z węższą wstążką i przykładam ją do szerszej.

świąteczna bombki handmade diy

Ucinamy ponownie fragment węższej wstążki i przewiązuję ją przez środek dwóch kokardek.

świąteczna bombki handmade diyTadam! Mamy podwójną kokardkę!

świąteczna bombki handmade diy

Kokardkę przymocowujemy do szczytu bombki szpilką. Nie musimy troszczyć się o harmonię kolorystyczną szpilek, ponieważ….

świąteczna bombki handmade diy

… i tak zakryjemy je zawieszką.

21-min

A oto nasza bombka w pełnej krasie.

świąteczna bombki handmade diy

Gdy dojdziecie do wprawy, pokombinujcie z wzorami wycięć. I koniecznie pochwalcie się efektami w komentarzach!

świąteczna bombki handmade diy

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pozostań też z nami w kontakcie:
– Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami z naszych podróży
– Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe rękodzieła, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy

Reklama
Jestem na Instagramie!

 Całkiem niedawno moja koleżanka udostępniła na swojej ścianie na Facebooku demotywatora ze zdjęciem pięknego, kwiecistego ogrodu z dopiskiem "Wiosna. Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda". Skomentowałam jej zdjęciem błotnistej drogi i roztopów i napisałam, że właśnie tak wygląda wiosna, a na demotywatorze ma zdjęcie z holenderskiego Keukenhof - ogrodu tulipanów. Keukenhof stawia dość wysoko poprzeczkę polskiej wiośnie. Nie możemy przecież oczekiwać, że od razu zrobi się u nas równie pachnaco i kolorowo  Jednak jeśli tak bardzo wam tęskno do dobrodziejstw, które niesie ze sobą wiosna, rozważnie Keukenhof jako opcję na majówkową podróż!  O naszych wrażeniach z tego miejsca przeczytacie na blogu ➡️Link w BIO ⬅️ ___________________________________ #keukenhof #Holandia #holland #majowka #długiweekend #eurotrip #majówka #podrozezdzieckiem #podróżezdzieckiem #podróżemałeiduże #instatravel #noszerazykilka #zawadiaka
 Amsterdam to stolica muzeów – znajduję się tu największa ilość muzeów na metr kwadratowy z wszystkich miast świata! Naprawdę warto zarezerwować sobie chociaż jeden dzień, żeby zobaczyć kilka z nich. Podczas naszego zeszłorocznego pobytu w stolicy Holandii udało nam się odwiedzić zaledwie jedno miejsce, za to naprawdę godne rekomendacji. Zapraszam na wirtualną wycieczkę po... muzeum mikrobów! Witajcie w Micropii! ➡️Link w BIO ⬅️ __________________________________ #amsterdam #Holandia #majowka #długiweekend #eurotrip #muzeum #micropia #muzeummikrobów #visitholland #holland #travelwithkids #kidstravel #instatravel #mikroby #majówka #podrozezdzieckiem
 Kaj się w końcu znalazł. Jak to z chłopami bywa, zabawiał u innej kobiety. Niemniej przyjemnie było być światkiem jego poszukiwań. Wspaniałe widowisko, któremu przewodziło malowanie piaskiem Tetiany Galitsyny, można było obejrzeć wczoraj w Filharmonii Pomorskiej. Pocieszę was jednak - ponownie występ będzie można obejrzeć w marcu, tylko przewodzić będzie mu inny temat. Ja daję przedstawieniu mocne 6/10, a tylko tyle przez moje nastawienie na opowiadanie historii wyłącznie piaskiem. Rozumiem, że udział aktorów w widowisku był niezbędny, żeby utrzymać uwagę małych widzów, ale jakoś psuło mi to klimat. (Tylko ja mogłam spodziewać się braku dzieci na baśni dla dzieci ). Te. trochę się nudził, a to też dlatego, że nie znał tej baśni i nie bardzo nadążał za fabułą. (Czaicie? Jak można nie znać "Królowej Śniegu"? ). Dodatkowa atrakcja - malowanie światłem - wbiła nas w fotele! Piękny efekt wizualny! #królowaśniegu #snowqueen #tetianagalitsyna #filharmoniapomorska #malowaniepiaskiem #malowanieświatłem
 Czy i wy zastanawiacie się czasem, co znanym osobistościam siedzi w głowach? Jakie jest źródło ich pasji i motywacji, jaki jest przepis na sukces? Film Hermana Vaske to poważny, trwający 30 lat projekt - pogoń za odpowiedzią na pytanie "Dlaczego jesteś kreatywny?". Odpowiadają na nie m.in. Quentin Tarantino, Umberto Eco, Yohji Yamamoto, Angelina Jolie, Yoko Ono, David Lynch. Przyznam, że dawno nie oglądałam niczego tak pomysłowego i inspirującego! Spośród całej tej polifonii opinii wybieramy sobie te, które najbardziej nas przekonują. Bardzo zaskoczyła mnie Bjork, Merlin Manson i George R. R. Martin, a odpowiedź Hawkinga zapisałam sobie w zeszycie i w sercu ;) Film można było obejrzeć w Kinie Orzeł, niestety wczoraj odbył się ostatni seans. Jeżeli jednak otrzymacie możliwość obejrzenia, nie zastanawiajcie się! Sama z chęcią ponownie obejrzałabym dokument, ale tym razem z możliwością pauzy i notatnikiem w ręku. #dlaczegojesteśkreatywny #whyareyoucreative #kinoorzeł
 Jeszcze tylko 16 lat...  #happybirthdaymyson
 Jak przygotowania do Świąt?  Prezenty kupione? Jeżeli szukacie jeszcze inspiracji na prezent książkowy dla rocznego malucha, to może przyda wam się najnowsza recenzja na blogu. Nowy przegląd książek dla dziecka od 0-2lat już na noszerazykilka.pl ➡️Link w BIO ⬅️ _____________________________ Małą ściagawka, rozpoczynając od tych najbardziej lubianych przez Miszę: 1. #jedźjedźstój #charisemericleharper @wydawnictwobabaryba 2. #przedmoimdomem @marianne_dubuc @dwiesiostry 3. #mójnajlepszyelementarz #richardscary @wydawnictwobabaryba 4. #poznajędźwięki @yoyobookssk 5. #idziemynaniedźwiedzia #michaelrosen #helenoxenbury @dwiesiostry 6. #popatrzwniebo #joannagębal #monikazborowska @muchomor.pl 7. #auta #stephanlomp @wydawnictwobabaryba 8. #naszeciało #hectordexet @wydawnictwomamania 9. #nocniknadnocnikami #alonafrankel #wydawnictwonisza 10. #śpijkróliczku #muhlejorg @dwiesiostry 11. #paluszkowaolimpiada #tulletherve @insignis_media 12. #kołysankaopiersiachmamy #monikacalaf #mikelfuenres @wydawnictwomamania